Hamilelik belirtileri Detaylı Anlatım

 Hamilelik belirtileri Detaylı Anlatım

Adet Zamanızın Geçtiğini Fark Ettiniz .Ancak Bir Belirtide Hisstemediniz.Veya Kendinizi Tuhaf Hissediyorsunuz.Ancak Tam Olarak Durumunuz Nedir Bilemiyorsunuz .Hamilelik Belirtilerini de Bilmiyorsunuz .Peki Nedir Hamilelik Belirtileri?Sizin İçin Detaylı Olarak Anlatacağız.

  • SIK SIK İDRARA ÇIKMA

Hamileliğin Erken Belirtileriden Biri Olan İdrara Çıkma Genellikle Hamileliğin 1 Veya 3 Hafta Sonra Ortaya Çıkmaktadır.Alışık Olmadığınız Bir Halde Geceleri Tuvalete Çıkıyorsanız Bu Gebeliğin Belirtilerindendir.

  • BULANTI VE KUSMA

Halk Arsında Ve Film Ve Dizilere de Konu Olan Bulantı ve Kusma Döllenmenin İlk 6 Hafta İçerisinde Görülmektedir.Herhangi Bir Zamanı Olmayan Bulantılar Hamileliğin Belirtilerindendir.

  • MEME BAŞLARININ KOYULAŞMASI

Göğüs Uçlarının Siyahlaşması ,Koyulaşması Ve  Koyulaşan Alanın Genişlemesi İle Birlikte Göğüs Uçlarında Ağrı Olmaya Başlayacaktır.Ayrıca Meme Etrafında Küçük Sivilce Gibi Şişliklerin Olması Hamilelik Hormanlarının Çalıştığı Anlamına Gelmektedir.Genellikle Bu Ağrılar İlk 6 Hafta İçerisinde Kişiden Kişiye Değişmekle Beraber Görülmektedir.

  • Hassas Göğüsler

Hamileliğin İlk Belirtileri Arasında Sayılabilecek Olan Hassas Göğüsler En Ufak Dokunmalarda Bile Acı Hissediyorsanız . Bu  Gebeliğinizin Belirtilerindendir.

  • Kanama

Adet Döneminin Başlamasına Yakın Zaman Diliminde Ortaya Çıkan Bu Kanamalar Genellikle Adet Kanı Gibi Değil.Açık Ve Orta Koyulukta Olur. Bu Kanam Artık Yumurtaların Döllenmiş Ve Rahim Duvarına Yerleştiği Anlamına Gelmektedir.

  • Halsizlik Ve Uyku

Eğer Daha Önce Bu Kadar Halsiz Ve Uyku Problemi  Çekmiyorsanız .Bu Olay Gebe Kaldığınız Anlamına Gelmektedir .

  • KOKULAR ARTTI MI ?

Çevrenizdeki Kokuları Daha Fazla Duymaya Hatta Daha Önce Duyupta Midenizin Hiçbir Tebki vermediği Kokuları Duyup Mideniz mi Bulanıyor. İşte Gebe Olduğunuza Birazdaha Yakınsınız ve Muhtemelen Siz Hamilesiniz.

  • Vucut Sıcaklığım Arttı

Eğer Vucut Sıcaklığınız Diğer Günlerden Farklı Olarak Artmaya Başladıysa Vucut Sıcaklığının Artmasıda Gebelik belirtilerinden Birisidir.

Şimdi Siz Yukarıdaki Gebelik Belirtilerini Okudunuz Ve Sıra Geldi Hamilelik testi Çubuğuna Eczanelerde Satılan Hamilelik Testi Çubuğunu  Pet Bardağa Doldurmuş Olduğunuz İdrarınızın İçine, Aldığınız Çubuğu Koyarak İşe Başlayabilirsiniz. 

Ayrıca Bu Yöntemi En Az İki Defa Denemenizi Öneririz.Bazen İlk Test Sonuçları Negatif Çıkabiliyor .Daha Sonra Hastaneye Gidebilirsiniz.Dilerseniz Hamilelik Belirtileri Oluştuysa ve Şüpheleniyorsanız Hemen Bir Doktora Başvurun.

Annelik Tüm Kadınların Hakkıdır…Allahü Teâla Herkese Sağlıklı  Ve Hayırlı Evlatlar Nasip Etsin..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
ŞİİRLER
YAZARLAR
Sizden Gelen Yorumlar