Hamilelikte Burun Tıkanlığına Ne İyi Gelir

Hamilelikte Burun Tıkanlığına Ne İyi Gelir

Hamilelikte Burun Tıkanlığına Ne İyi Gelir?

Hamilelerin Kış Aylarında Grip Ve Diğer Nezle Gibi Kış Hastalıkların Korunmaları İçin Bir Takım Önlemler Almaları Gerekir.Bunların Başında Bol Sıvı Tüketmek Ve Bolca Kendini Yormadan Hamileliğini Geçirmek Ve Bol İstirahat Etmek Gerekir.

Hamilelik Süresince Burun Tıkanıklığı Şikayetiniz Olursa Tuzlu Su veya Okyanus  Suyu Kullaın .Uzmanların Önerdiği En Güzel Ve Doğal Burun Açma Yöntemidir.

Hamilelik Dönemi Hassas Bir Dönem Demektir. Bu Hassas Dönemde Anne Adayının Hem Kendini Hemde Kendisinden Beslenen Bebeğini Çok İyi Koruması Gerekir.Bunun İçinde İyi Beslenmek Ve İyice Dinlenmek Gerekmektedir. Metopolizması Güzel Ve Dengeli Çalışmayan Anne Adayı Kendisinin Sağlığını Olumsuz Etkilediği Kadar Bebeğinde Sağlığı Olumsuz Yönde Etkilenir Bunun İçin Hekimlerin Tavsiyesine Uymalı Ve Buna Göre Hareket Etmelidir.

Özellikle Yeşil Yapraklı Sebzeler Tercih Edilmeli Ve Protein ,Yağ ,Minerllerin Vücutta Yeterli Miktarda Olması İçin Gayret Sarf Edilmelidir.Özellikle Demir İçeriği Yönünden Zengin Olan Pırasa ,Kereviz,Ispanak ,Lahana,Karnabahar Gibi Sebzeleri Bolca Tüketmek Anne ve Bebek İçin En İdeal  Olanıdır.Posalı Meyveler Tüketmek İse Bağırsak Hareketlerini Hızlandırdığı İçin Tercihlerinizin Arasına Koyabilirsiniz.

Hastalıklardan Korunmanın Diğer Bir Yönü İse Elleri Gün İçersinde Sık Sık Yıkanmalı Ve Kalabalık Oksijensiz Ortamlarda Fazla Durulmamalıdır.
Kış Aylarında Anne ve Bebeğin Sağlığı İçin Yünlü Ve Yumuşak Giysiler Giyilerek Vucudun Soğumasına Engel Olunmalıdır.

Sağlıklı Günler Dileriz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sizden Gelen Yorumlar