Lokman Hekim

Laykman Yönetici

Yazarın şu ana kadar yazılmış 118 makalesi bulunuyor.

Lokman Hekim Kimdir

Lokman Hekim Lokman Kelimesinin İbranice Veya Süruyanice Olduğu Bilinmektedir.Kuranı Kerimde Hz Lokman İle Alakalı Lokman Suresi Ve Aynı Suerde İki defa İsmi Geçmektedir.(Lokman31/12-19)

Lokman (a s)Zahiri Ve Batıni Hekimlerin Piridir.Rivayetlere Göre Eyyüp (a s)İle Akrabadır Ve Pekçok Peygamberin Hizmetinde Bulunmuştur.

Lokman Adını Taşıyan İki İsim Mevcuttur 

Birisi Kuranda Geçen Lokman (A S)Dır.Diğeri ,İse Arap Şiirlerinde Lokman b. Ad Olarak Geçen Kişidir.

İslamdan Önce Araplar Uzun Ömrü ,Bilgeliği Ve Çözümü Zor Meseleleri Çözüm Bulan Lokman ,Cahiliye  Dönemi Şiirlerinde Hz Hud’un (a s) Kavmine Adını Veren Ad’a Nisbetle Lokman B.Ad Olarak Geçmekte ,Ancak İslami Kaynaklarda  Bu Zatın Kuranda Zikredilen Lokman Olmadığı Belirtilmektedir (Câhiz, I, 126; Fîrûzâbâdî, VI, 90)

Lokman A S Kuranda Geçmesi Onun Arap Toplumu Tarfından Bilindiği Anlamına Gelmektedir.Lokman Hekim Bir Peygamber Veya Velidir.Fakat İslam Alimlerinin Çoğuna Göre Peygamber Değil Hikmet Ve Takva Sahibi Salih Bir Zaat Olduğudur.

Lokman Hekimin Oğluna Nasihatleri Vardır Lokman Suresinden Bakabilirisniz Detaylı Bilgi İçin Ayrıca İslam Ansiklobedisinden De Yararlanabilirsiniz.

Hekimliğin Atası Lokman Hekim 

Lokman Hekimin Diğer Özellikleri YanındaHekimliğin Atası Olarak Da Tanınmıştır  .Onuun Bütün Bitkilerin Özünü Bildiği Bildirilmiş Ve Hastalara Şifa Olacak Farmüller Verdiği Nakl Edilmiştir.

Lokman Hekimin Hastalara Tavsiyesi

Loman Hekime Birgün Sormuşlar Efendim ,Hastalarımıza Neler Yedirelim ?Ne Buyurursunuz?

Cevaben Lokman Hekim:

“Hastalarınıza Acı Söz  Yedirmeyin de ,Ondan Başka Ne Yedirirseniz Zararı Olmaz İnşallah ” Demiş Hikmeti Bir Söz Olarak..

YAZARIN SON YAZILARI
Adwords anahtar kelime - 23 Şubat 2019
En İyi Seo Firmaları - 23 Şubat 2019
Ezogelin çorba tarifi - 12 Ocak 2019
Krep Tarifi Pratik - 1 Ocak 2019
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ