Kaliteli yaşam

Kaliteli yaşam

KALİTELİ YAŞAMAK değince aklınıza ne geliyor? Para ,lüks ,mal,mülk bunların hiç biri kaliteli yaşam değil kaliteli yaşamak için araç olabilir ama bunlar olmasada insan kaliteli yaşıyabilir nasıl mı?   Şöyle ;

Öncelikle kaliteli yaşamak için

  1. MUTLULUK (kaliteli yaşamak değince akla ilk gelen mutlu olmaktır mutlu olmayan insan kaliteli yaşayamaz. Kendinizi mutlu hissettirecek şeyler yapın.)
  2. SEVGİ  (Sevgi olmadan mutlu olmak mümkün değildir. Sadece karşı cins birideğil sevmek demek herşeyi sevmek demektir. Öncelikle kendini sevmektir önemli olan )
  3. SAYGI ( Hayatımızda saygı gösterdiğimiz kadar saygı görürüz saygı görmek için saygı göstermeliyiz.)
  4. ANLAYIŞ (Anlayışlı olmak bir erdemdir. Unutma ne yaparsan sana o döner.)

Karakterinizi kaliteli hale getirdikten sonra sağlığınıza geçelim.

  1. Uyku (sağlığınız için uykunuzun kalitesini ayarlamalısınız ne fazla ne az uyku erken yatıp erken uyanınki vücudunuz dinç ve dinamik olsun.)
  2. Beslenme (sağlıklı ve organik besinler þüketmeye çalışın herşey kararında olmalı ne çok ne az orantılı bir şekilde 3 öğün beslenebilirsiniz.)
  3. Spor (gidip illahi bir spor salaonunda spor yapmak zorunda değilsiniz ama günlük düzenli bir aktivite yapabilirsiniz örneğin sabahları bir yürüyüş olabilir evde bir egzersiz olabilir vs buna siz karar verin.)
  4. Çevre ( karakteriniz ne kadar kaliteli olursa yukarıda bahsetmiştim çevrenizdeki insanlar okadar kaliteli olur sevdiğinız insanlarla vakit geçirebilirsiniz ve artık sizde onlara kaliteli yaşamın nekadar kolay olduğunu anlatabilirsiniz.)

Sağlıkla kalın 😊

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sizden Gelen Yorumlar