Mutlu Evliliğin Sırrı

Mutlu olmak ocin neler yapilmali
Rsler arasi mutluluk nasil saglanir
Mutluluk

Mutlu Evliliğin Sırrı

Mutlu bir evlilik yaşamak görüldüğü kadar kolay değildir.Hassas noktaları vardır.Herkes mutlu olmak ister,tabi bunun için küçük basit ama önemli kuralları vardır.Her insan eşini diğer yarısını bulmak ve tamamlanmak ister. Bu görüldüğü kadar kolay olmasada püf noktaları bulmak mümkün.Kişi güvende olmak ister. Güvenmek ve saygı görmek ister. Tıpkı annesi ile arasındaki duygular gibi her insan anne rahminde ve doğduktan sonra anneye muazzam bir güven duyar.Bu büyüdükçe azalır bu duyguyu doldurmak için eşini bulmak ister ve arayışa geçer. Ama bu duyguyu karşı cinsinde bulamazsa çaresizliğe düşer yani ya eşini bulur kendinden emin bir karaktere bürünür yada çaresizliğe. Bir evlilikte saygı,sevgi ve iletişimsizlik varsa o evlilikte taşlar yerine oturmuyor demektir.Peki bunun için ne yapmalıyız.

  1. Birbirinize zaman ayırın örneğin; (yüzyüze konuşamıyorsanız gün içinde tlf konuşun yada msj laşın flört zamanınızdaki gibi)bu sizi heyecanlandıracaktır.

  2. Akşam saat kaç olursa olsun birlikte yemek yiyip gününüzü anlatın.

  3. Kendinizde değişiklik yapın tarzınızı ve duruşunuzu değiştirin (böylelikle kendinizde yenilenip enerjik hissedersiniz)

  4. Akşam birbirinize hoşgeldin diyip sabahta güzelce uğurlayın ve iyi dilekler dileyin.

  5. Son olarak birlikte uyuyun nasıl bir gün geçirmiş olursanız olun akşam bütün sorunlarınızı yatak odanızın dışında bırakıp sarılıp uyuyun.

İşte bukadar basit şeylerle ilgi, alaka ve saygı ile belkide hırçın ,ve soğuk bir evliliği yumuşatabilir ve özlediğiniz eski günlere getirebilir ya da daha güzel günlere çekebilirsiniz. Yeterki isteyin azmedin yapamıcağınız bir şey yok.Evliliğinize sahip çıkın eşinize sahip çıkın.(bulması zor kaybetmesi kolay olmasın)Mutluluğunuz daim olsun sağlıklı günler. 😊

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sizden Gelen Yorumlar